Αγιασμός- Έναρξη Σχολικής χρονιάς 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2023-2024 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11/09/2023 και ώρα 09.00 π.μ.

Οι γονείς και οι μαθητές/τριες παρακαλούνται να προσέλθουν στον χώρο του σχολείου στις 08.30 π.μ.
Οι γονείς της Α΄ τάξης θα συγκεντρωθούν στην κάτω αυλή του σχολείου, με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών.

Μετά την τελετή του Αγιασμού οι μαθητές/τριες θα μπουν στις σχολικές αίθουσες χωρίς τους γονείς τους. Θα πρέπει να έχουν μαζί τις τσάντες τους για να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Την ίδια ώρα, οι γονείς της Α΄ τάξης, καθώς και οι γονείς μαθητών που ήρθαν με μετεγγραφή θα μεταβούν στον χώρο εκδηλώσεων του σχολείου( Αμφιθέατρο), προκειμένου να ενημερωθούν από τη Διευθύντρια για τους κανόνες λειτουργίας της Σχολικής Μονάδας.

Την Τρίτη και την Τετάρτη η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσουν. Οι μαθητές θα σχολάσουν στις 12.25 μ.μ.

Σας ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!